Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-06-26, 05:01x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
FKP - kilka Rachunków Zysków i Strat (RZiS) 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-12-03, 21:11
Posty: 276
Pomógł: 2
Post FKP - kilka Rachunków Zysków i Strat (RZiS)
Witam,

Mam takie zagadnienie do rozwiązania :-)

Jeden z naszych klientów wymaga od nas rozbudowanych zestawień w związku ze specyfiką swojej działalności. Prowadzi działalność w kilku oddziałach miejscowych, w ramach których obowiązuje podział na poszczególne działy. Za każdy dział odpowiada kierownik, którego wynagrodzenie uzależnione jest od zysku konkretnego działu i oddziału. W związku z tym konieczne jest przygotowywanie kilku rachunków zysków i strat na każdy oddział i poszczególny dział. Na ten moment do księgowanych przez Klienta faktur są przypisywane cechy i potem na podstawie zapisów z cechą w Excelu są przygotowywane ręcznie rachunki zysków i strat - takie rozwiązanie Klient sam sobie zorganizował i do tej pory tak działał, ale chce czegoś nowego, lepszego, automatycznego :-)

Pytanie 1: czy jest sens kombinować coś z Analizami Finansowymi czy dać sobie spokój ?, Czy AF dadzą radę ?

Pytanie 2: czy jest sens kombinować na samej FK ? w ogóle przewidziane są opcje z kilkoma RZiS ?

Pytanie 3: co zaproponować Klientowi biorąc pod uwagę fakt, że dane mogę spokojnie wyciągnąć z FK raportami dodatkowymi (ewentualnie standardowymi), może nadal korzystać z cech do dokumentów a zautomatyzować proces "okładania" danych w samym Excelu (macro) lub napisać po prostu raport który zrobi "szacher macher" z danymi i wyśle je ładnie na wydruk lub do Excela.

A może w ogóle wyrzucić z tego zagadnienia pojęcie RZiS i wyciągnąć tylko dane, niezbędne dla Klienta do obliczania ZYSKU dla poszczególnych działów firmy/oddziałów, jakieś zestawienie KOSZTÓW/PRZYCHODÓW lub może jakieś przeksięgowania danych na konta pozabilansowe (zrobiłbym jakiś automat na ZAPIS dokumentu do bufora i przeksięgował bym sobie takie zapisy).

Będę wdzięczny za sugestie, co z tym "fantem" zrobić - jakiś umysł mam od tygodnia zaciemniony, nic ciekawego do głowy mi nie przychodzi :-( Może jakieś gotowe rozwiązanie raportowe, zewnętrzne, może jakiś dodatkowy moduł analityczny... ?

Z góry dzięki za pomoc - oprogramowanie Klienta Symfonia FK (dawna Premium), ver. 2010-2011, w miarę aktualne wersje

_________________
Pozdrawiam

Misiek DGTL Rzeszów


2010-11-19, 14:37
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
1. Dadza
2. No oczywiscie ze mozna miec iles układow RZiS i bilansow
3. Ja bym zrobil cos wlasnego podpinajac sie excelm do baz albo robiac jakis scheduled transfer z perv do SQL expressa potrzebnych danych i na nim juz czy excel czy sharepoint czy jakis analytics czy co tam lubisz do raportowania :)

PS Punkty 1 i 2 nie daja Ci dostepu do cech......


2010-11-19, 14:47
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-11-02, 11:47
Posty: 8
Post 
Myślę że najszybszą i najtańszą drogą do rozwiązania problemu są Analizy FInansowe.
Podejrzewam, że w FK masz rozbite konta syntetyczne na oddziały - jeżeli nie, to to jest najprostsza droga do celu.
Wtedy wszystkie koszty i przychody są już na poziomie dekretu skierowane do konkretnego oddziału.
Później to już pikuś, żeby te dane pobrać przez AF i pokazać w odpowiednio przygotowanym arkuszu w Excelu.

Też kiedyś szukałem rozwiązań stricte programistycznych - uwierz mi, klient rzadko kiedy doceni, że czynność jest full-automatyczna, ale kosztuje krocie.
Zazwyczaj wybierali rozwiązanie tanie i działające dużo prościej :)


2010-11-22, 09:56
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 3 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Rachunek Zysków i Strat ( RZiS ) za jeden miesiąc

w Programy Księgowe

karol

3

3247

2011-08-04, 14:08

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. FKP - obiekt BRWInfo i Rachunek zysków i strat

w Programowanie

Misiek

3

3136

2009-07-31, 09:06

Jarek75 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Układ rachunku zysków i strat

w Programy Księgowe

dragonx21

3

2775

2012-02-14, 12:17

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Stowarzyszenie - rachunek zysków i strat

w Programy Księgowe

April23

1

2292

2017-02-01, 15:18

April23 Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant