Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-09-25, 19:23x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Połaczenie Symfoni Handel z serverem przez acze WIFI 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2011-11-12, 21:24
Posty: 1
Post Połaczenie Symfoni Handel z serverem przez acze WIFI
Witam Serdecznie

Posiadam w firmie program Symfonia Handel 2011.a i tak się zdarzyło ze łącze (przewód z niewyjaśnionych przyczyn został uszkodzony), więc zrobiłem łącze bezprzewodowe, odległość anten od siebie jakieś 150 m. Wykorzystałem do tego dwa routery TP-link, jeden AP Client Router TL-WR543G, drugi natomiast Access Point TL-WA500G i dwie anteny zewnętrzne. Urządzenia widzą się - sygnał 50dB. Okazuje się że łącze prawdopodobnie pracuje poprawnie, tzn. internet jest cały czas i nie zrywa połączenia, natomiast symfonia przy próbie zalogowania się do programu zamyka się a w podglądzie zdarzeń systemu windows xp nie ma żadnych błędów.
Czy ktoś zestawił takie łączę bezprzewodowe i czy jest potrzeba jakaś specjalna konfiguracja urządzeń TP-LINK, może są one za wolne (54Mbps), lub jest zasłaby sygnał 50dB?
Proszę o informacje i pomoc w rozwiązaniu mojego problemu

Pozdrawiam

Tomek


2011-11-12, 22:07
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
Puśc jakiś większy pakiet pingiem pomiędzy tymi punktami, zobaczy czy ginie, czy przechodzi, jakie masz ilości straconych pakietów. To że działa internet nic nie oznacza bo internet zadziała nawet jak 50% pakietów będzie sie gubiło a Symfonia (i każdy inny normalny program) nawet sie nie uruchomi. Poza tym praca z bazą na łączu wifi prędzej czy później i tak zakończy się jej popularnie mówiąc "glebą" więc załataj jak najszybciej kabla i nie kombinuj z tym wifi, szczególnie na sprzęcie typu TPlLInk, bo to jak wybrać sie na rajd Paryż-Dakar Daewoo Matizem ;)


2011-11-13, 01:03
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2011-04-17, 21:24
Posty: 78
Post 
krzysiek pisze:
Poza tym praca z bazą na łączu wifi prędzej czy później i tak zakończy się jej popularnie mówiąc "glebą" więc załataj jak najszybciej kabla i nie kombinuj z tym wifi, szczególnie na sprzęcie typu TPlLInk, bo to jak wybrać sie na rajd Paryż-Dakar Daewoo Matizem ;)


No i tu niestety nie mogę się zgodzić.
Mam firmę, która już drugi (a właściwie trzeci) rok pracuje na siec WIFI (w standarcie N).
A właściwie całe biuro, włączając w to drukarki i inne urządzenia sieciowe.
Z symfoni jest to HM, FK i ST - oczywiście aplikacje nie są jednostanowiskowe.

Bardzo ważną sprawą jest sprawność owej sieci.
Bo bez tego nic nie będzie działało prawidłowo - no może poza przeglądarkami.

A jeżeli chodzi o sprzęt.
No cóż - to przede wszystkim D-Link, ale także jako AP działają Tp-Linki.

Jedyny kabel jakim spięta jest sieć, to skrętka pomiędzy modemem, a routerem.

Sorry jedna z drukarek sieciowych też jest na kablu.

A wracając do tematu.
Rzeczywiście trzeba zrobić analizę przepustowości.
Tak jak napisał Krzysiek.
Ciąg pingów z dużymi pakietami i jakiś snifer.

A zamiast tych tp-linków - o ile stosujesz standardowe anteny (bo to 150 metrów) dwie anteny kierunkowe i zacznie Ci wszystko śmigać.


2011-11-14, 01:11
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
helperman pisze:
No i tu niestety nie mogę się zgodzić.
Mam firmę, która już drugi (a właściwie trzeci) rok pracuje na siec WIFI (w standarcie N).
A właściwie całe biuro, włączając w to drukarki i inne urządzenia sieciowe.
Z symfoni jest to HM, FK i ST - oczywiście aplikacje nie są jednostanowiskowe.
.

Ja też nie mogę, bo to całe biuro jest na AP bezpośrednio na zasadzie PC-PC-PC-AP-SERWER (czy może serwer jest kablem podłączony do AP to już w sumie bez znaczenia) w ramach wspólnego obszaru. Tutaj odbicia, propagacja i fakt, że działają anteny dookolne powoduje, że praktycznie znika problem zerwania połączenia punkt-AP a to zupełnie co innego, niż 150m połączenie pomiędzy dwoma punktami z całymi tego konsekwencjami. Nie znam lokalizacji oraz warunków montażu ale przy takiej odległości mogą np. pojawiać przerwy w transmisji powodowane np. przez okresowo pojawiające się przeszkody pomiędzy punktami, silne wyładowania atmosferyczne itp. To wszystko trzeba rozważyć zestawiając takie łącze.


2011-11-14, 08:49
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 4 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Handel Premium - połączenie firm

w Programy Handlowe

crio

3

2644

2010-05-13, 14:26

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Połączenie kasy fiskalnej z symfonią handel

w Programy Handlowe

Zenek N

1

2891

2013-04-04, 14:56

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Forte Handel + połączenie terminalowe + drukarka fiskalna

w Techniczne

pit3r

1

2592

2010-04-20, 11:54

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki założenie nowej numeracji w symfoni handel

w Programy Handlowe

polkra

4

4939

2014-07-29, 22:11

polkra Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant