KDP/F: ręczne generowanie podstaw do choroby/urlopu
Działająca od lat firma kupiła program i zaczyna pracę z programem od 01 stycznia. Aby od pierwszego dnia pracy można było automatycznie obliczać wynagrodzenie za chorobę należy „ręcznie” uzupełnić podstawy do chorobowego. W tym celu należy wygenerować dla każdego pracownika 12 wartości danej kadrowej „Podstawy do chorobowego” i wypełnić je wartościami.
Czy wystarczy podać prawidłowo wartości atrybutów „data podstawy chorobowego”, „podstawa razem(ub.chor)” i oczywiście prawidłowo podać zakres obowiązywania każdej wartości kadrowej? Inaczej mówiąc – czy pozostałe atrybuty elementu kadrowego „Podstawy do chorobowego” można w takiej sytuacji pominąć (pozostawić z takimi wartościami, jakie wygenerowały się automatycznie po dodaniu nowej danej kadrowej)?
Analogicznie dla urlopu: czy wystarczy podać prawidłowo atrybuty „data podstawy urlopu”, „średnia do urlopu” i „ilość godzin przepracowanych” elementu kadrowego „podstawy do urlopu” i wygenerować odpowiednią ilość danych kadrowych dla każdego pracownika?
Rozliczenia zasiłku i rozliczenia urlopu wygenerowane z tak wprowadzonych podstaw wydają się być prawidłowe, jednak czy takie wprowadzone „na skróty” wartości podstaw nie będą miały jakiegoś negatywnego skutku w innych częściach programu? Czy jest coś, o czym nie pomyślałem?