Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-03-28, 22:52x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
E-deklaracja problem po klonowaniu dysku kod 436 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2013-01-16, 09:13
Posty: 4
Post E-deklaracja problem po klonowaniu dysku kod 436
Witam serdecznie
Mam pytanie do problemu który powtarza się u mnie nagminnie przy okazji wymiany sprzętów lub dysku i klonowaniu systemów.
Obecnie XP.

Klonowałem dysk z całym systemem i naprawiałem system (bad sector) System ruszył ale e-deklaracje wywalają błąd od którego ma mam już nerwa jak jasna choler...

po uruchomieniu programu wyrzuca komunikat :
Inicjalizacja systemu zabezpieczeń nie powiodła się
zdarzenie numer 463

Nie pomaga odinstalowanie programu czy instalacja w nowym katalogu... Za każdym razem ten sam błąd.

Kiedyś otrzymałem informację od serwisanta który naprawiał program żeby w katalogu document&set.../allusers/dane aplikacji/symfonia/config/ zmienić po instalacji rozszerzenie pliku edkxxx.sec na .old . Niestety to też nic nie daje.

Nerwa mam o tyle, że problem ten mam regularnie za każdym razem przy okazji wymiany sprzętu czy problemów z systemem i za każdym razem muszę wzywać serwisanta czy korzystać z pomocy zdalnej. Co wydaje mi się całkowicie bez sensu... Ogólnie z programem radzimy sobie i jest bezproblemowy poza tą jedną sprawą...
Pomóżcie proszę jeżeli możecie.

Pozdrawiam


2014-09-09, 11:07
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-03-07, 11:13
Posty: 597
Pomógł: 34
Post Re: E-deklaracja problem po klonowaniu dysku kod 436
Masz prawo aktywować program ponownie po zmianie/naprawie komputera. Tak więc na Twoim miejscu zrobiłbym zgłoszenie do Sage i opisał problem. Nie mogąc wejść do programu, nie możesz też zrobić zgłoszenia (chyba że z innej maszyny), więc pozostaje telefon. W ramach reklamacji.

Poradzą Ci, jak postępować - teraz i na przyszłość.


2015-03-05, 17:34
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-06-25, 10:27
Posty: 6
Post Re: E-deklaracja problem po klonowaniu dysku kod 436
Kruszyn pisze:
Witam serdecznie
Mam pytanie do problemu który powtarza się u mnie nagminnie przy okazji wymiany sprzętów lub dysku i klonowaniu systemów.
Obecnie XP.

Klonowałem dysk z całym systemem i naprawiałem system (bad sector) System ruszył ale e-deklaracje wywalają błąd od którego ma mam już nerwa jak jasna choler...

po uruchomieniu programu wyrzuca komunikat :
Inicjalizacja systemu zabezpieczeń nie powiodła się
zdarzenie numer 463

Nie pomaga odinstalowanie programu czy instalacja w nowym katalogu... Za każdym razem ten sam błąd.

Kiedyś otrzymałem informację od serwisanta który naprawiał program żeby w katalogu document&set.../allusers/dane aplikacji/symfonia/config/ zmienić po instalacji rozszerzenie pliku edkxxx.sec na .old . Niestety to też nic nie daje.

Nerwa mam o tyle, że problem ten mam regularnie za każdym razem przy okazji wymiany sprzętu czy problemów z systemem i za każdym razem muszę wzywać serwisanta czy korzystać z pomocy zdalnej. Co wydaje mi się całkowicie bez sensu... Ogólnie z programem radzimy sobie i jest bezproblemowy poza tą jedną sprawą...
Pomóżcie proszę jeżeli możecie.

Pozdrawiam


Byłbym szczerze zobowiązany za info nt. sposobu na rozwiązanie tego problemu - właśnie przytrafiła mi się ta przypadłość... Zmiana rozszerzenia pliku nie działa...

Z góry dziękuję


2016-01-06, 12:15
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-03-07, 11:13
Posty: 597
Pomógł: 34
Post Re: E-deklaracja problem po klonowaniu dysku kod 436
Jarek75 pisze:
[...]Nie mogąc wejść do programu, nie możesz też zrobić zgłoszenia (chyba że z innej maszyny)[...]


Tum się pomylił. Zgłoszenie i tak da się zrobić. Start / Programy / Sage / Narzędzia / Zgłoszenie problemu.


2016-01-06, 23:43
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-06-25, 10:27
Posty: 6
Post Re: E-deklaracja problem po klonowaniu dysku kod 436
Jarek75 pisze:
Jarek75 pisze:
[...]Nie mogąc wejść do programu, nie możesz też zrobić zgłoszenia (chyba że z innej maszyny)[...]


Tum się pomylił. Zgłoszenie i tak da się zrobić. Start / Programy / Sage / Narzędzia / Zgłoszenie problemu.


Tak też zrobiłem...
Długo się czeka na odpowiedź?


2016-01-07, 15:58
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-06-25, 10:27
Posty: 6
Post Re: E-deklaracja problem po klonowaniu dysku kod 436
cusiek pisze:
Jarek75 pisze:
Jarek75 pisze:
[...]Nie mogąc wejść do programu, nie możesz też zrobić zgłoszenia (chyba że z innej maszyny)[...]


Tum się pomylił. Zgłoszenie i tak da się zrobić. Start / Programy / Sage / Narzędzia / Zgłoszenie problemu.


Tak też zrobiłem...
Długo się czeka na odpowiedź?


Odpowiadając samemu sobie... Czekać można do "usr* śmierci". Pomimo wysłania dwóch zgłoszeń, owe "nie zarejestrowały się". Panienka z infolinii po niekończącym się oczekiwaniu zasugerowała, że jest problem z aktywacją (orly?!) i mam spróbować "zrobić ją jeszcze raz". W razie gdyby to nie pomogło - proponują pomoc wzdrożeniowca, naturalnie płatną...

Nie wyjdzie taniej i spokojniej kupić bc EDEK? ;)


2016-01-11, 12:27
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-08-07, 22:46
Posty: 4
Pomógł: 1
Post Re: E-deklaracja problem po klonowaniu dysku kod 436
Witam
Odświeżę trochę kotleta...Na szybko - 2 niezależne stanowiska EDK.. poza całym stadem innych modułów spiętych razem.
Kolejny raz mam ten sam problem jak wyżej.. tym razem przy aktualizacjo do win10 (wcześniej przy okazji padnięcia dysku i reinstalacja z xp na win7. Nie pomaga oczywiście ponowna aktywacja) Jedyne co do tej pory mi się udało samodzielnie to instalacja nowej wersji... i to rozwiązało problem 1 raz na 4. Niestety tym razem nie ma nowej wersji i nie uśmiecha mi się także po raz kolejny wzywać serwisanta i płacić za to samo tym bardziej, że jest to chyba jednak jakiś babol programowy e-deklaracji nie mój jako użytkownika (no może skleroza bo zapomniałem że przy takich sytuacjach e-deklarację wysypują się) :-x

Jeżeli jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu proszę o info. Będę bardzo wdzięczny bo ud....y jestem z wysyłaniem deklaracji w biurze ...

pozdrawiam
Arek


2016-08-07, 23:03
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-06-25, 10:27
Posty: 6
Post Re: E-deklaracja problem po klonowaniu dysku kod 436
Dostąpiłem "w drodze wyjątku" łaski w postaci pomocy zdalnej - Pan usunął plik wspominany wcześniej w temacie i usunął w rejestrze wpis odpowiedzialny za aktywację programu.

E-deklaracje w moim przypadku przelały czarę, jeśli chodzi o Symfonię. Nie dość, że program jest odrębnie płatny, to jeszcze o beznadziejnej funkcjonalności i awaryjny.


2016-08-08, 09:49
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2008-07-03, 15:02
Posty: 632
Pomógł: 38
Post Re: E-deklaracja problem po klonowaniu dysku kod 436
e-deklaracje awaryjne ?
A co tam może się zepsuć ?

Możemy prosić o konkrety ?
To że przy klonowaniu dysku "rozwalił" się system zabezpieczeń to nie jest awaria. Coraz więcej oprogramowania sprawdza sprzęt na jakim jest zainstalowany i przy każdej zmianie pojawiają się komunikaty o "naruszaniu" licencji.

Przykład ? Chociażby Pervasive - miałem wymieniony dysk na gwarancji na taki sam. Sklonowałem i po około tygodniu Pervasive napisał, że uszkodzona licencja. Po wymianie mail z centralą Pervasive (jej działem zajmującym sie licencjami) w USA moja licencja została "naprawiona".

_________________
symfonia.erp@gmail.com


2016-08-09, 09:37
Wyświetl profil

Rejestracja: 2016-08-07, 22:46
Posty: 4
Pomógł: 1
Post Re: E-deklaracja problem po klonowaniu dysku kod 436
I wszystko OK nich system sobie sprawdza legalność ile chce z tym nie mam problemu. Problemem jest to, że po np klonowaniu (przy uszkodzonym HDD) czy aktualizacji jak w przypadku przejścia na win10 nie można po prostu odnowić aktywacji bo program poza wywaleniem błędu nie pozwala nam na nic. Musi się pojawić fizycznie albo zdalnie kolega uczony z sage i dokonać 2 operacji zajmujących ok 30s (przy czym realizacja zgłoszenia trwa 24h) Nie można tego przekazać telefonicznie bo oczywiście jest to wielka tajemnica.
Ja nie jestem negatywnie nastawiony wręcz odwrotnie kupę lat program w wielu odmianach funkcjonuje w biurze i jest OK. Problemem są procedury i czas czas i jeszcze raz stracony czas w razie nawet błahego problemu jak w tym przypadku.

Później napiszę co i jak dla potomnych :)


2016-08-10, 08:37
Wyświetl profil

Rejestracja: 2018-01-31, 14:06
Posty: 1
Post Re: E-deklaracja problem po klonowaniu dysku kod 436
Mam ten sam problem czy mógłbyś m napisać jak to naprawić? (poprzedni dysk już był rzęchem i trzeba było wymienić na nowy) i teraz komunikat 436.... przy uruchamianiu.


2018-01-31, 14:11
Wyświetl profil

Rejestracja: 2018-03-13, 14:43
Posty: 4
Post Re: E-deklaracja problem po klonowaniu dysku kod 436
Miałem to samo. Błąd 436.
Pomogło usunięcie z C:\ProgramData\Symfonia\Config pliku EDK*.sec
Po ponownym uruchomieniu EDK utworzył się nowy pliczek i jest OK.


2018-03-13, 14:47
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-02-13, 17:08
Posty: 176
Pomógł: 2
Post Re: E-deklaracja problem po klonowaniu dysku kod 436
Potwierdzam, DZIAŁA!


2018-04-24, 12:05
Wyświetl profil

Rejestracja: 2019-03-08, 22:46
Posty: 3
Post Re: E-deklaracja problem po klonowaniu dysku kod 436
U mnie niestety to nie zadziałało. Pliczek się tworzy ale błąd cały czas ten sam.


2019-06-28, 11:11
Wyświetl profil

Rejestracja: 2019-03-08, 22:46
Posty: 3
Post Re: E-deklaracja problem po klonowaniu dysku kod 436
Najwidoczniej Sage już to zabezpieczyła. Teraz należy postępować zgodnie z procedurą:

https://centrumwiedzy.sage.com.pl/ContentPages/Resources/Types/File.aspx?id=13644

Niestety po kilku godzinach nadal nie mam kodu odblokowującego EDK a Urząd Skarbowy czeka na deklarację... :-(


2019-06-28, 15:44
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 15 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Forte kasa 2010 Problem po sklonowaniu dysku.

w Techniczne

przemasss

1

2969

2017-06-02, 10:31

Ester Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki kod paskowy jako dodatkowy kod towaru (?)

[ Przejdź na stronę: 1, 2 ]

w Programy Handlowe

symfhan09

28

15541

2014-08-25, 13:48

symfhan09 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Deklaracja VAT-7 - problem z poz.19

w Programy Księgowe

witolldo

2

3564

2014-07-31, 09:02

przemoc84 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problem z deklaracją PU-5M - składki zus współpracujących

w Programy Księgowe

Mysza

2

5039

2015-10-01, 12:48

Maciek Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant