Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-07-02, 01:39x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
drukarka fiskalna w innym miejscu niz 1stanowiskowa symfonia 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2011-12-04, 11:51
Posty: 3
Post drukarka fiskalna w innym miejscu niz 1stanowiskowa symfonia
witam,
chcialby zaznaczyc ze nie mialem zadnej wczesniejszej stycznosci z symfonia.

czy jest mozliwosc polaczenia drukarki fiskalnej w jednej lokalizacji z komputerem ksiegowej w innym miescie?
moze trzeba dokupic jakas licencje i przy pomocy VPN spiac obie sieci lokalne?

drukarka fiskalna bedzie sterowana programem http://www.kamsoft.pl/prod/somed/wiecej.htm

z gory przepraszam jesli temat jest trywialnie glupi :roll: :roll:


2011-12-04, 11:57
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Awatar użytkownika

Rejestracja: 2011-04-17, 21:24
Posty: 78
Post 
Od początku.
To nie to miejsce - powinieneś dodać to w technicznych albo handlowych.
Z tym VPN to dobrze myślisz - jeżeli oba urządzenia i drukarka i komputer będą w tej samej sieci - to jest to do zrobienia.
I myślę, że jest to za obszerny temat aby go tu opisywać.
Każdy znający się na rzeczy informatyk zrobi to bez problemu - pozostaje tylko kwestia ceny.
I jeszcze jedno, nie ma znaczenia z jakiego programu korzystasz - to jest zagadnienie wyłącznie techniczne.

Moderator mógłby to przerzucić do innego działu.


2011-12-05, 00:20
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-12-04, 11:51
Posty: 3
Post 
zgoda moze pytanie nie jest w odpowiednim dziale (prosze o przeniesienie) jednak zalezaloby mi na jakiejs konkretnej odpowiedzi w tym temacie... tak sie sklada ze jest informatykiem moze nie wyuczonym, ale praktykujacym w tematyce sieciowej ponad 5 lat. temat jest o tyle dla mnie skomplikowany ze nie wiem jak skonfigurowac symfonie... czy trzeba dokupic jakas licencje z klientem symfoni w miejscu gdzie bedzie drukarka? (symfonia wystepuje wogole w wersji server/host?) samo zestawienie VPN'a to banal-o to nie pytam. zastanawiam sie tez nad drukarka...-przeciez bede musial podlaczyc ja jakos przez RS/USB/LPT do komputera na miejscu, a moze po LAN a wtedy na gwalt to mozna by i po RDP wejsc na komputer ksiegowej?


2011-12-05, 00:30
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2011-04-17, 21:24
Posty: 78
Post 
gariz pisze:
zgoda moze pytanie nie jest w odpowiednim dziale (prosze o przeniesienie) jednak zalezaloby mi na jakiejs konkretnej odpowiedzi w tym temacie... tak sie sklada ze jest informatykiem moze nie wyuczonym, ale praktykujacym w tematyce sieciowej ponad 5 lat. temat jest o tyle dla mnie skomplikowany ze nie wiem jak skonfigurowac symfonie... czy trzeba dokupic jakas licencje z klientem symfoni w miejscu gdzie bedzie drukarka? (symfonia wystepuje wogole w wersji server/host?) samo zestawienie VPN'a to banal-o to nie pytam. zastanawiam sie tez nad drukarka...-przeciez bede musial podlaczyc ja jakos przez RS/USB/LPT do komputera na miejscu, a moze po LAN a wtedy na gwalt to mozna by i po RDP wejsc na komputer ksiegowej?


Przez RDP lub podobne to będziesz musiał kupić dodatkowy dostęp do programu - ewentualnie zainstalować tam gdzie będzie fizycznie stacja robocza i tam podłączyć drukarkę (pamiętaj, że nawet jeżeli masz program na 2 userów to sam program możesz zainstalować choćby i na 100 kompach - i tak tylko 2 się dostanie w jednym czasie).
Wtedy już nie będzie problemu.
Możesz też zmapować drukarkę udostępnić ją i podłączyć na drugim kompie.
Nawet jeżeli drukarka jest na USB to da się (np. ThinStuff albo programy serwisowe) - ostatnio robiłem coś takiego dla klienta ale pod konkurencyjny program więc nie będę się opisywał.
VPN to przecież banał. Ta sama sieć i po IP dasz radę to zrobić.
Oczywiście większość zależy od samej drukarki i oprogramowania do niej (sterownik).
Nie wiem jak jeszcze mógłbym Ci pomóc.


2011-12-05, 01:00
Wyświetl profil

Rejestracja: 2011-12-04, 11:51
Posty: 3
Post 
hmmm ten program ThinStuff wygląda bardzo obiecująco!! - Dzięki za namiar na niego!!

chciałbym jeszcze tylko dopytać o szczegół licencjonowania - czy jeśli zestawie połączenie w ten sposób (thinstuff) i załóżmy że na PC z symfonia pracować będzie 3-4 osoby to czy muszę dokupić na to licencje? teoretycznie pracuje na 1 PC....


2011-12-05, 10:08
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2011-04-17, 21:24
Posty: 78
Post 
gariz pisze:
hmmm ten program ThinStuff wygląda bardzo obiecująco!! - Dzięki za namiar na niego!!

chciałbym jeszcze tylko dopytać o szczegół licencjonowania - czy jeśli zestawie połączenie w ten sposób (thinstuff) i załóżmy że na PC z symfonia pracować będzie 3-4 osoby to czy muszę dokupić na to licencje? teoretycznie pracuje na 1 PC....


Na tym forum jest reklama pracujzdalnie.pl - tam masz wszystko opisane.
A tak w skrócie ThinStuff działa na podobnej zasadzie jak pulpit zdalny, więc trzeba posiadać tyle dostępów ile osób będzie się logowało jednorazowo.
Ma jednak dużą zaletę, bo serwerem terminali może zostać każdy system - niekoniecznie serwerowy. Ale jak poczytasz sobie stronkę to dowiesz się dokładnie.
Pamiętaj, że nie wszystkie wersje przekierowują porty USB - zobacz tu http://pracujzdalnie.pl/index.php/thins ... dukty.html

No kurcze powinienem mieć procent od reklamowania ThinStuffa od Mix-Soft.


2011-12-05, 11:53
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
U nas klienci z forum mają upusty na zakupy Thinstuff

http://terminalowo.pl/pl/sklep-thinstuff

Zapraszam :)

Oczywiście sam wybierzesz gdzie kupisz jeśli się zdecydujesz bo jak wspomniał HELPERMAN masz także do wyboru pracujzdalnie.pl


2011-12-05, 12:06
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2011-04-17, 21:24
Posty: 78
Post 
krzysiek pisze:
U nas klienci z forum mają upusty na zakupy Thinstuff

http://terminalowo.pl/pl/sklep-thinstuff

Zapraszam :)

Oczywiście sam wybierzesz gdzie kupisz jeśli się zdecydujesz bo jak wspomniał HELPERMAN masz także do wyboru pracujzdalnie.pl


To zapewne dlatego poleciłem, iż ciągle widzę pomiędzy postami reklamę.


2011-12-06, 00:38
Wyświetl profil

Rejestracja: 2012-11-08, 12:27
Posty: 1
Post Re: drukarka fiskalna w innym miejscu niz 1stanowiskowa symf
ja mogę Wam polecić profesjonalną sieć sprzedaży kas i drukarek fiskalnych centrumkasiarzy.pl - mają bardzo szeroki asortyment w przystępnych cenach


2012-11-08, 21:50
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post Re: drukarka fiskalna w innym miejscu niz 1stanowiskowa symf
tu też przylazłeś z tym marnym ogłoszeniem? zrób jakiś wkład w forum zanim zaczniesz oferować swe usługi/towary. I zacznij najlepiej od przeczytania regulaminu bo jak widać na razie to cie przerosło.


2012-11-08, 22:05
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 10 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Sage Symfonia start i drukarka fiskalna po LAN

w Programy Handlowe

Piotrdrakpol

3

3239

2016-02-10, 23:53

Piotrdrakpol Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Symfonia handel 2013 problem z drukarka fiskalna

w Programy Handlowe

gorgus

1

2482

2013-07-01, 09:35

Zenek N Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Symfonia Handel Start Drukarka fiskalna Posnet HS FV EJ

w Programy Handlowe

yuran

3

3489

2014-01-02, 13:15

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Symfonia Handel Start i drukarka fiskalna Posnet Temo HS

w Programy Handlowe

wojtap

6

5033

2012-01-30, 21:23

wojtap Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant