Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-27, 10:14x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
STORNO CZERWONE 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2012-03-10, 15:05
Posty: 16
Post STORNO CZERWONE
Mam problem. Dostałam fakturę za zakup komputera z oprogramowaniem i zadekretowałam ja jako środek trwały. Wprowadziłam tą fakturę do ksiąg jednak później zorientowałam się że źle dopasowałam rejest Vat bo dałam rejestr zakupu zwykły a powinien być rejestr zakupu środków trwałych. Chce teraz zrobić coś żeby zmienić ten rejestr. Pomyslałam że zrobie to za pomocą storna czerwonego. Więc zrobiłam kopia dokumentu na storno czerwone (zapisałam na razie w buforze). Tylko że to storno zrobiłam za pomocą FVZ tak jak zrobiła się ta kopia-nie zmieniałam dokumentu. Dzięki temu w rejestrze vat też jest storno czerwone co mnie bardzo cieszy. Tylko nie wiem czy to jest poprawne poniewaz faktura z błędem ma nr FVZ 1 storno ma nr FVZ 2 a poprawna ma nr FVZ 3. Czy to jest dobrze? Bo rzeczywiście mam tylko jedną fakture a nie trzy. Czy storno musze zrobić przez PK tylko wtedy nie mogę wejść w rejesrt vat i boje sie że ta błędna faktura zostanie w tym błędnym rejestrze.


2012-03-10, 15:20
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-02-18, 18:31
Posty: 78
Post Re: STORNO CZERWONE
Jeśli to tylko 1 f-ra ze źle dopasowanym rejestrem, w sensie rodzaju, to myślę, że nic się nie stanie jak tak ją zostawisz w rejestrze :), skoro jest już to w księgach (za szybko księgujesz dokumenty p ksiąg ! :) , tylko trzeba pamiętać, że w deklaracji musi to być w pozycji 49 i 50, bo z automatu tak Ci nie wejdzie teraz.

Dokumenty typu PK – nie mają rejestru VAT.

Jeśli jednak bardzo Ci zależy, aby mieć wszystko „korekt” i zależy Ci na porządku w numeracji faktur to:
1. Na cele tej „korekty”, stworzyłabym osobny typ dokumentu (Dokumenty/Definiowanie) np. FVZx (zdefiniowana jako „Faktura Vat zakupu” i przypisałabym tam ten sam rejestr vat co masz w błędnie ujętej fakturze). Wtedy jak zrobisz strono i wybierzesz ten typ dok. (FVZx1) i dasz tam ten sam okres, co w f-rze pierwotnej – to będzie to w rejestrze zakupu ze znakiem minus, ale jako osobny typ dokumentu.
2. Stworzyłabym osobny typ dokumentu (Dokumenty/Definiowanie) dla faktur dotyczących zakupu ST np. FVST (zdefiniowana jako „Faktura Vat zakupu” i dałabym tam rejestr vat prawidłowy, czyli „zakup - ST” i jako ten typ (FVST 1) zaksięgowałabym tę fakturę ponownie.
3. Będziesz mieć więc tylko błędny nr f-ry FVZ 1, potem będzie storno FVZx 1 i prawidłowo już, jako FVST 1. W rejestrze tego miesiąca będziesz mieć f-rę na (+) i na (-) w rejestrze zakupu zwykłym oraz na (+) w rejestrze zakupu ST.

Można też – bez takiego „kombinowania” - poprosić informatyka, aby Ci na bazie zmienił ten rejestr :) na prawidłowy.

_________________
megryan


2012-03-11, 01:33
Wyświetl profil

Rejestracja: 2012-03-10, 15:05
Posty: 16
Post Re: STORNO CZERWONE
Bardzo dziekuje jesteś jedyną osobą która zrozumiała o co mi chodzi. To dla mnie bardzo ważne ponieważ okazała sie że kurs który skończyłam był bardzo okrojony i np o rejestrze śt dowiedziałam się czytając podręcznik Symfonii. Pozdrawiam


2012-03-11, 07:57
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 3 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Storno czerwone

w Programy Księgowe

MCMC

2

2776

2013-06-06, 22:31

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. odchylenia od cen towarów a storno czerwone

w Programy Księgowe

refuss

1

2468

2013-05-24, 21:26

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Storno rozliczenie kont

w Programy Księgowe

moonofhope

2

3112

2023-05-30, 12:39

martar Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. 50c, Kadry i Płace - status bazy - czerwone krzyżyki pojawia

w Techniczne

pietrz44

0

3913

2022-07-25, 13:14

pietrz44 Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant