Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-28, 02:15x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
zmiana cen na WZ w Symfoni handell 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2010-01-13, 16:45
Posty: 9
Post zmiana cen na WZ w Symfoni handell
Dlaczego w symfoni handel nie mozna zmienić ceny na wz? tylko wyskakuje cena taka jak na przyjęciu zewnetrznym i to na dodatek netto. Jak my mamy teraz wydrukować wz dla klienta z cenami netto naszego zakupu?????????


2010-01-14, 14:37
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2009-01-13, 10:45
Posty: 86
Post 
1. Wybierany opcję DRUKUJ z dokumentu magazynowego.
2. Wybieramy wydruk Wydanie z magazynu.
3. Następnie na oknie z ustawieniami mamy sekcję Typ operacji
4. Z listy rozwijalnej wybieramy interesującą nas opcję (Cena magazynowa, Cena A, Cena B, Cena C, Cena D) - ewentualnie dodajemy podsumowanie.
5. Generujemy wydruk.


2010-01-14, 15:14
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post Re: zmiana cen na WZ w Symfoni handell
JUSTYCHA pisze:
Dlaczego w symfoni handel nie mozna zmienić ceny na wz? tylko wyskakuje cena taka jak na przyjęciu zewnetrznym i to na dodatek netto. Jak my mamy teraz wydrukować wz dla klienta z cenami netto naszego zakupu?????????


nie za dawaj tych samych pytań w kilku miejscach - już ci dawno odpowiedzialem w innym poście.


2010-01-14, 15:15
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-01-13, 16:45
Posty: 9
Post 
:roll: tylko u nas w hurtowni budowlanej jest ogromna ilost towarów i kontrahentów i dla każdego mamy inne ceny i jak mamy to pozapisywac bo jak by można było znmienic te ceny to nie ma problemu tylko że na wz nie mozna samemu wpisac ceny jaką klient bedzie miał na fakturze a ja przez miesiac czasu nie bede pamietac ze szef kazał to za tyle sprzedac a jak bym miała zrobioną wz z kwota sprzedaży to by było łatwiej a nie mam zamiaru na tylu klientów prowadzic jeszcze zesztu z ceną no nie wiem ja nie moge sobie tu poradzic program jest ogólnie bardzo nie przejrzysty żałuje ze to zakupiłam no ale cóż


2010-01-14, 16:00
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
nie rozumiem jednego - kupiliscie sobie ten system i sami wdrażacie? a hurtowni? bo pytania są takie ...

co do cen na wz - może byc w cenie sprzedaży ale tylko jesli jest drukowana PO wystawieniu faktury. Niby jak chciała byś wprowadzic cene sprzedaży na WZ? przecież WZ jest w cenach magazynowych i jedyne co na nim mozna zrobić to pokazać je na wydruku lub nie.

poza ozywiscie wydrukiem wg cen ABC - ale zxakładam ze chcesz używac innych


2010-01-14, 16:14
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-01-13, 16:45
Posty: 9
Post 
tak sami wdrażamy bo nie poinformowano nas przy zakupie ile kosztuje wdrożenia ale to szczegół nie szkodzi

z tymi cenami jest tak
klient przez miesiąc bierze od nas towar i ja go sciagam na wz i na koniec miesiaca nie jestem w stanie zapamietac cen bo na wz jest cena zakupu a jak klient bierze duzo towaru to ma upusty i te ceny sie zmieniaja wiec przy wystawieniu faktury może wyjsc zamieszanie to gdzie można zapisac cene dla klienta żeby system zapamietał bo przy danym towarze ni moge tego zrobic bo dla każdego sa inne ceny

Przepraszam za te pytania ale to nie jest łatwe :roll:


2010-01-14, 16:21
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
dziwne że nie podano ceny wdrożenia ale to już inna bajka. Może znajdźcie najbliższego dystrybutora symfonii zapytajcie o cenę wdrożenia i będzie o wiele łatwiej.

wracając do twojego problemu, spotkałem się już z taką potrzebą - niestety wg mnie w Handlu nie ma w standardzie rozwiązania tego problemu. Przy WZ nie mozna zapamiętywać jakichś tam cen po których ma być sprzedaż.


2010-01-14, 16:34
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-06-27, 12:05
Posty: 298
Post 
Może sprawdzi się takie rozwiązanie:

Przy pierwszej sprzedaży dla danego klienta tworzysz FV z odpowiednimi towarami ale pozostawiasz ją w buforze.

Przy kolejnych sprzedażach dopisujesz kolejne pozycje do tej samej FV będącej w buforze.

Pod koniec m-ca mając wszystkie towary na tej jednej fakturze zmieniasz ich ceny o ewentualne upusty, w razie potrzeby zmieniasz daty i wystawiasz FV.

Chyba trzeba będzie jeszcze "spiąć" tą FV z wcześniej wystawionymi WZ ale to nie powinien być problem jeżeli towary na nich się zgadzają.


2010-01-14, 16:55
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
coś w tym jest... poza podwójną robotą sprawdzi sie


2010-01-14, 17:18
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
a może tak, wg mnie mniej pracy - warunek - eksport do fk musi być rozważny (jeśli jest):

przychodzi klient pierwszy raz - mówi chce towar x, y - wystawiamy mu FV w jakich tam cenach na towary x,y klikamy wystaw WZ - dostajemy Wzke, drukujemy bez cen, faktura zostaje sobie. (nie drukujemy)
przychodzi drugi raz, chce y i z to my wracamy do tamtej FV klikamy edytuj - dokładamy pozycje y i z w cenach np innych dla y niz wczescniej. wystawiamy fakturę. co sie dzieje? dostaje status NIE WYDANA. klikamy wydaj - i dostajemy WZ na to co klient wziął w drugiej turze. I tak w kółko ile razy wróci.

Zgodnie z przepisami towary nalezy fakturować nie później niż 7 dni od WZ czyli spokojnie można sobie takie coś uprawiać w cyklach tygodniowych.

Ja bym jeszcze dla tech celów zrobił drugą serię numeracyjną by "normalne" faktury mogły lecieć swoją serią a przy finalnym zamknięciu takiej "nazbieranej" fv (czyli po ostatniej WZ) przeskakiwał na właściwą serię (co by nie rozwalic chronologii numeracji).


2010-01-14, 17:38
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-01-13, 16:45
Posty: 9
Post 
dziekuje bardzo ale jak mozna to zrobic bo mi w SAGE powiedzieli ze jesli mam w buforze i nawet jesli bym usuneła fakture to numeracja sie nie rozwali a kombinuje tu i widze ze sie rozwala


ciągle mam problem z zaimportowaniem powiedz mi czy robiliscie to kiedys przez zip z winrar


2010-01-15, 11:53
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
napisałem wyraźnie:

druga seria numeracyjna - bez tego nie ma sensu i faktury WYSTAWIAMY a nie trzymamy w buforze

więcej i klarowniej już nie można napisać. a wdrożenia darmowego przez forum to ja nie będę robił... wybacz.

co do drugiego pytania to nie wiem co odpowiedzieć ... co ma zip i winrar do tego tematu przenoszenia danych??

Dobra rada - zatrudnijcie do tego zadania kogoś kto odróżnia winrar od zip i na dodatek wie, że nie mają one nic wspólnego z przeniesieniem danych pomiędzy WFmag a Handlem.


2010-01-15, 12:03
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-01-15, 22:27
Posty: 1
Post 
Ustalonych cen sprzedaży w standardowym module nie uzyskasz na WZ, ale możesz wykorzystać do tego zamówienie. Zamiast WZ wprowadzasz zamówienie gdzie podajesz ustalone ceny sprzedaży, z zamówienia wystawiasz WZ. Mozesz wydrukować dla klienta obydwa dokumenty, klient widzi po jakich cenach odbiera towar z magazynu a pracownik ma ustaloną wprowadzoną cenę do systemu no i na koniec miesiąca wystawiasz fakturę.


2010-01-15, 22:38
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 13 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. ZMIANA CEN

w Programy Handlowe

SATORI

4

3792

2016-03-18, 17:40

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. ZMIANA CEN BAZOWYCH O ZADANY PROCENT

w Programy Handlowe

Farmazon

3

2328

2022-04-18, 08:06

Zenek N Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Zmiana cen sprzedaży przy przyjęciu towaru

w Programy Handlowe

PiracyOEM

1

2836

2012-03-24, 16:50

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Zmiana cen netto po hurtowej zmianie stawek VAT

w Programy Handlowe

fosomaks

10

5214

2011-01-15, 17:14

krzysiek Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 97 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant