Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-06-26, 10:17x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Refakturowanie i faktura zaliczkowa 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2009-07-31, 12:53
Posty: 3
Post Refakturowanie i faktura zaliczkowa
Hej! Mam pytanie poniewaz wiem ze cos takiego jest mozliwe w Symfonii Handel jak zrobi refakture z faktury zakupu na fakture sprzedazy??? Zeby na f-rze sprzedazy byl umieszczony dokument zrodlowy (faktura zakupu)

I jeszcze jedno przy ostatnej fakturze zaliczkowej rozliczajacej w calosci kontrakt nie pokazuja mi sie wczesniejsze zaliczki do tego kontraktu. Nie wiem czy to cos z ustawieniem wydruku czy nie. Pokazuje mi sie tylko ostatnia faktura sprzedazy z ostatnia kwota zaliczki. Dzieki za ewentualna pomoc.


2009-07-31, 13:04
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
1. napisz jeszcze raz w miarę składniej co chcesz osiągnąć, bo stwierdzasz, że coś wiesz a kwitujesz to pytajnikami :)

2. to Ci sie dzieje przy kazdej koncowej czy któraś konkretnie tak sie nieprawidłowo zachowuje? Jak wszystkie to masz chyba nie tak skonfigurowaną końcową.
poczytaj ten wątek:
http://forum.mojasymfonia.pl/viewtopic.php?t=128


2009-07-31, 13:47
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-07-31, 12:53
Posty: 3
Post 
Tzn. wiem, ze cos takiego jak refakturowanie mozna w Symfonii zrobic (cytuje "Generator dokumentów (refakturowanie, tworzenie kopii dokumentów z pozycjami towarowymi)
Tworzenie kopii dokumentu wraz z pozycjami towarowymi w dowolnej kartotece programu (sprzedaż, zakup, magazyn). Podstawowe zastosowanie to np. refakturowanie, gdzie dokumentem źródłowym jest dokument zakupu, na podstawie którego możemy łatwo i szybko utworzyć dokument sprzedaży lub dowolny dokument magazynowy") tyle, ze nie wiem jak. Kopiuje f-re zakupu i dalej nie wiem co robic.


2009-07-31, 15:40
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
Oczywiście ale to o czym piszesz to jest rozwiązanie dodatkowe, płatny raport wspomagający refakturowanie a nie standardowa funkcjonalność systemu.

Możesz go zakupić - jeśli jest oczywiście wersja dla posiadanego przez Ciebie programu.


2009-07-31, 18:33
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-09-23, 08:30
Posty: 149
Pomógł: 2
Post 
Można też wyeksportować taki dokument (Operacje/eksport danych/3.0 eksport dokumentów)
A następnie zaimportować (menu firma/import danych) przy użyciu schematu hmin.ams
Trzeba tylko na wszystkie wyskakujące okienka wciskać "Użyj", a na końcu wcisnąć przycisk "dokumenty sprzedaży"
No ale można też napisać automatyczne przerzucenie faktury zakupu jako faktury sprzedaży dodatkowym raportem, będzie ładniej, szybciej i w ogóle ;)


2009-07-31, 19:21
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-07-31, 12:53
Posty: 3
Post 
Notos, czy mógłbyś powiedzieć jak krok po kroku utworzyć ten dodatkowy raport z automatycznym przerzucaniem? Będzie mi coś takiego potrzebne. Z góry dzięki.


2009-08-01, 07:59
Wyświetl profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-09-23, 08:30
Posty: 149
Pomógł: 2
Post 
To już jest trochę kombinowania.
1) Dodanie nowego raportu,
2) Otwieranie baz...
3) Pobieranie odpowiednich rekordów
4) Na podstawie pobranych rekordów utworzenie dokumentu zakupu

Wszystkie polecenia masz w helpach dołączonych do programu.

Druga opcja to nie siedzieć i nie dumać tylko zamówić go u jednego z partnerów.
Możesz napisać do mnie: marcin@notosoft.pl
Możesz napisać do krzyśka: biuro@hsoft.pl
Możesz napisać do Twojej Symfonii ;) : biuro@mojaSymfonia.pl


2009-08-01, 10:35
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
Hopik123 pisze:
Notos, czy mógłbyś powiedzieć jak krok po kroku utworzyć ten dodatkowy raport z automatycznym przerzucaniem? Będzie mi coś takiego potrzebne. Z góry dzięki.


utworzenie takiego raportu jak pytasz nie polega na wykonaniu w kolejności kilku szablonowych czynności. Trudno krok po kroku opisać coś co wymaga:

1./ bardzo dobrej znajomości baz systemu,
2./ doświadczenia w programowaniu
3./ znajomości wewnętrznych mechanizmów systemów Symfonia
3./ umiejętności połaczenia pkt 1, 2 i 3 w całość :)

Jeśli masz opiekuja - dystrybutora Symfonii który sprzedał Ci system zgłoś się do niego, na pewno będzie w stanie dostarczyć Ci takie rozwiązanie.
Jeśli nie masz takiej firmy to na pewno pod podanymi wyżej kontaktami znajdziesz rozwiązanie :)
I jeszcze kwestia jaka to wersja handlu, bo już tradycyjnie brak tej informacji ;)


2009-08-01, 13:09
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 8 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Faktura zaliczkowa w programie Faktura i Kasa START

w Programy Księgowe

wobo

2

8532

2008-06-12, 15:10

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Faktura zaliczkowa.

w Programy Handlowe

marzenawww

1

4624

2012-09-15, 11:09

krzysiek Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki FAKTURA ZALICZKOWA

[ Przejdź na stronę: 1, 2, 3, 4 ]

w Programy Handlowe

pati

52

42566

2017-10-25, 20:13

Deko Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Faktura zaliczkowa

w Programy Handlowe

wicios

1

2451

2017-08-02, 22:46

rafal Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant