Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-07-01, 02:24x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Recovery Symfonia FK i Handel 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2009-12-07, 11:23
Posty: 12
Post Recovery Symfonia FK i Handel
Witam Serdecznie,
Nie mogłem się doszukać nigdzie na forum informacji odnośnie przywracania kopii zapasowych symfonii.

Temat niby banalny ale jakoś nie jestem w stanie sobie z nim poradzić.
Generalnie moim celem jest odtworzenie backupu na innym serwerze.
Mam pliki HM_XXX.bkf, FK_XXX.bkf, HM_model oraz FK_model.
Zainstalowałem sobie serwer SQL 2005. Przywracam bazy bez żadnego problemu.
Instaluję następnie Symfonię z płytki wersję FK i Handel oraz moduł Integracji wymagany do synchronizacji obu wersji.
Po pomyślnej instalacji pojawiają się problemy. Otóż po uruchomieni przykładowo Symfonii Handel chcę dołączyć sobie firmę. I w tym momencie serwer SQL nie jest widziany (nie nie można go wybrać z rozwijanego menu). Jest możliwość podania jego nazwy z palca. Tak też robię i przechodzę do następnego etapu. Niestety dalej pojawia się okno do wyboru bazy oraz podania sposobu autoryzacji dla serwera SQL. Co bym w nim nie wybrał okno ciągle się pojawia a baza nie chcę się podłączyć.

W czym może być problem????? Myślałem że chodzi o uprawnienia. Utworzyłem użytkownika z pełnymi uprawnieniami i też nie działa.


Proszę o pomoc.
Zależy mi na przywróceniu tych baz do życia oraz na sprawnie działającym module integracji.

Pozdrawiam

Mariusz


2009-12-07, 12:05
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
bardzo sie rozpisałeś i w sumie nie czytałem dokładnie ale czy po odtworzeniu bazy z backupu instalujesz bazę wzorcową? bo bez tego nie zobaczysz bazy odtworzonej na liście dostepnych do dołączenia


2009-12-07, 12:14
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-12-07, 11:23
Posty: 12
Post 
krzysiek pisze:
bardzo sie rozpisałeś i w sumie nie czytałem dokładnie ale czy po odtworzeniu bazy z backupu instalujesz bazę wzorcową? bo bez tego nie zobaczysz bazy odtworzonej na liście dostepnych do dołączenia


Nie jestem zbyt biegły jeżeli chodzi o Symfonię. Baza wzorcowa to baza master w SQLu?
Czy chodzi o bazę z płytki? Tam jest opcja zainstaluj bazę wzorcowa.

Zakładam że chodzi o tą z płytki. A więc robiłem to tak:
- Instalacja SQL
- Instalacja SP - wersja zgodna z aktualnie działającą na serwerze produkcyjnym
- Recovery tych 4 baz danych
- Instalacja Symfonii
- Instalacja baz wzorcowych
i co dalej????


2009-12-07, 12:26
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Tak wzorcowa to baza z plytki symfonii instdb.exe - chyba ze aktualizowales symfoniae to i wzorcowe trzeba miec z ftp a nie z plytki...

A DTC dziala ci prawidlowo?


2009-12-07, 12:28
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Recovery? - chyba restore? i tylko bazy produkcyjne - modele nie trzeba


2009-12-07, 12:29
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-12-07, 11:23
Posty: 12
Post 
wrob pisze:
Recovery? - chyba restore? i tylko bazy produkcyjne - modele nie trzeba


Sorki:) Racja:) Jasne Restore - po mikołajkach ciężko zebrać myśli:)
DTC działa prawidłowo.
Sprawdzę za chwilę Twoją radę i dam znać czy działa. Głupio wyjdzie jak się okaże że to takie proste:)


2009-12-07, 12:39
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-12-07, 11:23
Posty: 12
Post 
wrob pisze:
Recovery? - chyba restore? i tylko bazy produkcyjne - modele nie trzeba


Po wielkich bólach coś zaczęło działać. Po zainstalowaniu Symfonii FK i Handel doinstalowałem jeszcze bazy wzorcowe. Po mimo tego dalej nic się nie zmieniło. Baz nie było można wybrać a miejsce gdzie wybiera się serwer było puste.

Założyłem nową firmę i na beszczela podegrałem bazy pod te nowo utworzone. Można już przeglądać zawartość w symfonii ale moduł integracji z FK w Handlu ma jakiś problem z uwierzytelnieniem. (linia: 288 plik: Integracja z FK-a; Błędna nazwa użytkownika lub niepoprawne hasło).

Czy mogę jeszcze coś zrobić?


2009-12-07, 15:26
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
dzika metoda i na długie działanie bym nie liczył... co do komunikatu - sugeruje sprawdzenie ustawień "współpraca z FK" w Handlu- nazwa bazy/użytkownik/hasło.


2009-12-07, 15:38
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-12-07, 11:23
Posty: 12
Post 
krzysiek pisze:
dzika metoda i na długie działanie bym nie liczył... co do komunikatu - sugeruje sprawdzenie ustawień "współpraca z FK" w Handlu- nazwa bazy/użytkownik/hasło.


A mogę prosić o wzór jak to powinno wyglądać fachowo? Dla mnie to czarna magia jak na chwilę obecną.

Co do uprawnień to sprawdziłem wszystko i dalej nic. Ten sam komunikat.
Ustawienia wskazują na serwer i bazę oraz użytkownika.

Nie wiem co może być nie tak?


2009-12-07, 16:19
Wyświetl profil

Rejestracja: 2008-06-24, 21:05
Posty: 75
Post 
Screen ustawień w załączniku.
Krótki opis:
- 'Współpraca z FK poprzez:' tu powinna znaleźć się informacja o wersji obiektu integracji odpowiedniej do wersji FK, zgodne "co do literki", tzn. jeśli wersja FKF to 2010a, ITGF także powinna być 2010a. Jeśli to pole będzie puste i podczas edycji nie będzie możliwy wybór czegokolwiek z listy, oznacza to, iż obiekt integracji nie został zainstalowany.
- 'Serwer:' nazwa serwera SQL, najlepiej przeklejona z SQL Server Management Studio nazwa instancji, na której odtwarzałeś bazy.
- 'Baza danych:' nazwa bazy danych FK.
- 'Użytkownik:' nazwa użytkownika z programu FK oraz jego hasło, trzeba pamiętać, że po zmianie hasła w programie FK należy zmienić je równiez w tychże ustawieniach.
- 'Synchronizowane kartoteki', 'Zmiana danych kartotekowych FK' oraz 'Zmiana danych kartotekowych firmy' to już według uznania, choć osobiście uważam, że nie ma co przesadzać z automatyzacją uzupełaniania kartotek - rodzi to zbędne nieporozumienia między działem FK i habdlowym;-)


Załączniki:
synchr.jpg
synchr.jpg [ 149.68 KiB | Przeglądany 6306 razy ]
2009-12-07, 22:54
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-12-07, 11:23
Posty: 12
Post 
Jossie pisze:
Screen ustawień w załączniku.
Krótki opis:
- 'Współpraca z FK poprzez:' tu powinna znaleźć się informacja o wersji obiektu integracji odpowiedniej do wersji FK, zgodne "co do literki", tzn. jeśli wersja FKF to 2010a, ITGF także powinna być 2010a. Jeśli to pole będzie puste i podczas edycji nie będzie możliwy wybór czegokolwiek z listy, oznacza to, iż obiekt integracji nie został zainstalowany.
- 'Serwer:' nazwa serwera SQL, najlepiej przeklejona z SQL Server Management Studio nazwa instancji, na której odtwarzałeś bazy.
- 'Baza danych:' nazwa bazy danych FK.
- 'Użytkownik:' nazwa użytkownika z programu FK oraz jego hasło, trzeba pamiętać, że po zmianie hasła w programie FK należy zmienić je równiez w tychże ustawieniach.
- 'Synchronizowane kartoteki', 'Zmiana danych kartotekowych FK' oraz 'Zmiana danych kartotekowych firmy' to już według uznania, choć osobiście uważam, że nie ma co przesadzać z automatyzacją uzupełaniania kartotek - rodzi to zbędne nieporozumienia między działem FK i habdlowym;-)


Dziękuję bardzo Jossie za wyczerpującą odpowiedź. Sprawdziłem wszystko zgodnie z Twoimi instrukcjami kilka razy i powinno działać. Niestety dalej odmawia współpracy:(

A czy to czasem przy Integracji nie mają znaczenia takie konta jak SSDBAdmin i SSDBUser? W sumie z Profilera mam informację że cała ta synchronizacja odbywa się na lokalnym koncie administratora systemu. Zastanawiam się czy nie powinno być użyte któreś z tych SQLowych kont?

Coś mi się wydaję że sposób w jaki przywróciłem te bazy do działania jest nieco spartański. Nie wydaję mi się aby wszystkie ustawienia odnośnie użytkowników przeniosły się na nowy serwer.

Czy mogę prosić o jeszcze jedną instrukcję. Tym razem chodzi mi o prawidłowy proces przywracania backupu na innym serwerze. Scenariusz jest taki. Goła maszyna. SQL w wersji z godnej z wersją produkcyjną i co dalej?
Instalacja bazy wzorcowej oraz przywrócenie bazy z danymi nie pozwala na podłączenie się symfonią pod tą bazę (tj. wybieram dołącz mam serwer ale lista dostępnych baz jest pusta. Dalej pojawia się okno autoryzacji dla SQLa które po podaniu prawidłowych danych pojawia się ponownie tak jakby uprawnienia - hasło bądź użytkownik nie były poprawne)

Będę wdzięczny. Temat mnie ewidentnie przerasta.


2009-12-08, 09:29
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Odwrotnie - najpierw przywrocenie baz - potem instalacja baz model - inaczej nie zobaczysz ich na liscie w handlu


2009-12-08, 10:29
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-12-07, 11:23
Posty: 12
Post 
wrob pisze:
Odwrotnie - najpierw przywrocenie baz - potem instalacja baz model - inaczej nie zobaczysz ich na liscie w handlu


Wrob jesteś moim mistrzem:) Siedziałem nad tym tydzień bez rezultatów a to takie proste:) Teraz może ten moduł integracji zacznie działać?
Nie sądziłem że kolejność ma jakieś znaczenie:)

Dzięki wielki:)


2009-12-08, 11:09
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-12-07, 11:23
Posty: 12
Post 
wrob pisze:
Odwrotnie - najpierw przywrocenie baz - potem instalacja baz model - inaczej nie zobaczysz ich na liscie w handlu


Symfonia już praktycznie dobrze działa. Nie ma problemu z uwierzytelnianiem do serwera.
Moduł Integracji nie wywala już błędów o nieprawidłowym użytkowniku.
Jednak dalej coś nie jest halo. Mam taki komunikat z Integracji: "Wersja bazy danych nie jest zgodna z wersją obiektu."?

Może trzeba nadgrać modele z serwera produkcyjnego?


2009-12-08, 11:24
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
zadnych baz bron boze nie nadgrywaj!!!

Masz zla wersje integracji - moze inna instalke wez?


2009-12-08, 11:42
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problem z migracją z Symfonia 2.0 Handel do Handel 2022.2

w Programy Handlowe

Franciszek

7

11544

2023-02-04, 10:46

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Import paragonów z SYmfonia Handel do Symfonia Księgowość

w Programy Księgowe

mpisar

1

7897

2018-08-07, 17:33

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Eksport dokumentów z Symfonia FK do Symfonia Handel

w Programy Księgowe

MarB

9

16639

2015-07-17, 16:22

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. [HANDEL] SYMFONIA HANDEL 2.0

w Techniczne

Zenek N

1

6433

2020-04-17, 15:03

gregg Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant