Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-04-19, 09:08x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Symfonia Services, wolne logowanie + konfiguracja serwerów 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2022-10-11, 11:47
Posty: 2
Post Symfonia Services, wolne logowanie + konfiguracja serwerów
Witam serdecznie.
Od pewnego czasu zmagamy się z problemem bardzo wolnego logowania na końcówkach (Symfonia ERP - FK/HND i Kadry). Użytkownicy logują się zintegrowanym loginem z domeny. Po zalogowaniu/przełączeniu do innej firmy praca wewnątrz firmy wygląda dobrze.

Przeglądając forum trafiłem na wątki dotyczące zmiany w konfiguracji globalnej z serwera aplikacyjnego na lokalny plik (m.in. tutaj - http://www.forum.mojasymfonia.pl/viewtopic.php?f=16&t=8857). Problem w tym, że wymaga to zmiany bazy danych serwera licencji z czym nie jestem w stanie sobie poradzić (Po ustawieniu jednego stanowiska na plik lokalny i skonfigurowaniu baz danych w Sage Administrator i wskazaniu bazy danych serwera licencji odpina wszystkich innych użytkowników z tej bazy komunikując o braku bazy licencji).

W każdym razie mam kilka następujących zagadnień, liczę że dzięki nim uda mi się poprawić naszą konfigurację.
1. Obecnie korzystamy z serwera bazodanowego (WS2016, SQL Standard, około 50 baz danych/firm) i serwera aplikacyjnego (WS2016, Symfonia Services) oraz 10 końcówek.
Czy waszym zdaniem jest sens utrzymywać serwer aplikacyjny, jeśli użytkownicy nie pracują na nim zdalnie - jest tam zainstalowany cały pakiet Sage wraz Symfonia Services do którego odwołują się końcówki? Nie lepiej zainstalować na serwerze bazodanowym usługę Symfonia Services i na końcówkach poprawić odwołanie w konfiguracji globalnej właśnie na bazodanówkę?

2. Czy zauważyliście problem z logowaniem do Symfonii przez zintegrowanie logowanie? Wcześniej użytkownicy korzystali z konta admin bez hasła (tak wiem...bez komentarza). Nadałem wszystkim użytkownikom odpowiednie uprawnienia i założyłem hasło na konto lokalnego admina. Po tej zmianie użytkownicy zaczęli zgłaszać mi problemy. (Być może wcześniej też tak wolno logowało, ale jak informatyk coś dotknął to wiadomo, że to przez niego :) )

3. Zastanawiam się jeszcze nad samą konfiguracją Serwera SQL, jest to środowisko również zastane. Oprócz samych backupów (Codziennie full backup + obraz systemu [Veeam]), nie zauważyłem w Maintenance Planach czyszczenia logów transakcyjnych ani innych zabiegów optymalizacyjnych. Czy jest coś na co powinienem poprawić w takiej konfiguracji i co by mogło mieć wpływ na działanie czy też samo logowanie do bazy? Jak wspomniałem wyżej, już po zalogowaniu się do firmy praca wygląda w porządku, więc nie stawiam na problem wydajnościowy, ale jednak...

4. I ostatni temat, może nieco mniej techniczny ale również konfiguracyjny. Użytkownicy korzystają z FKi Handlu i osobno Kadr.
Bazy danych mamy podzielone w 95%, tzn. osobna baza dla Handlu, FKi i Kadr, kilka baz jest w pełni wspólnych - ERPowych.
Między niektórymi bazami FKi i Handlu jest zrobiona integracja baz, ale w większości takiej integracji nie ma.
Jak powinno się tworzyć takie bazy danych ? Baza dla każdego modułu osobno, czy lepiej wspólna baza dla wszystkich modułów? To pytanie z punktu widzenia technicznego/konfiguracyjnego, nie wnikam w dane księgowe i rozbieżności w systemach, to temat na później :)

Będę bardzo wdzięczny za każdą sugestię i wsparcie.
Miłego dnia!

/Andrzej


2022-10-11, 13:03
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 



Rejestracja: 2022-10-11, 11:47
Posty: 2
Post Re: Symfonia Services, wolne logowanie + konfiguracja serwer
Dzień dobry,
Czy znajdzie się ktoś kto pomoże mi rozwiązać powyższe problemy?


2022-11-07, 10:44
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 2 ] 
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Symfonia Services

w Pozostałe

soseki

0

28284

2023-01-01, 15:36

soseki Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Symfonia services - po aktualizacji odisntalować stare?

w Techniczne

futrzak

2

1351

2023-12-15, 09:58

Zenek N Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Symfonia.Services 15.0.528.0 nie działa stabilnie

w Techniczne

wars1977

0

5633

2015-01-12, 10:38

wars1977 Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Symfonia ERP - logowanie do firm

w Techniczne

yamig

0

3279

2020-02-06, 15:28

yamig Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant