Posty bez odpowiedzi |oraz Aktywne tematy Dzisiaj jest 2024-07-02, 22:43x



Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Recovery Symfonia FK i Handel 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 2009-12-07, 11:23
Posty: 12
Post 
wrob pisze:
zadnych baz bron boze nie nadgrywaj!!!

Masz zla wersje integracji - moze inna instalke wez?



Zaryzykowałem i nadgrałem:) Ku mojemu zdziwieniu wszystko działa poprawnie:)
Na razie niech tak zostanie:) Cel osiągnięty.

Dzięki raz jeszcze wszystkim za pomoc.
W końcu coś się ruszyłem w tym temacie:)

Pozdrawiam


2009-12-08, 11:53
Wyświetl profil
Autor Wiadomość
 


Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
modulo pisze:
wrob pisze:
Odwrotnie - najpierw przywrocenie baz - potem instalacja baz model - inaczej nie zobaczysz ich na liscie w handlu


Wrob jesteś moim mistrzem:) Siedziałem nad tym tydzień bez rezultatów a to takie proste:) Teraz może ten moduł integracji zacznie działać?
Nie sądziłem że kolejność ma jakieś znaczenie:)

Dzięki wielki:)


:) fajnie że Ci zadziałało ale juz wczesniej miałeś info że wzorcowe na samym końcu na dodatek w swoim poście wcześniej gdy opisałeś procedurę jaką wykonujesz to jej kolejność była dokładnie taka jak powinna być - zwróć uwagę, ze na samym koncu wipsałeś instalacje bazy wzorcowej - czyżbyś opis przypadkowo podał poprawnie a robił to inaczej?? :)


2009-12-08, 14:31
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-12-07, 11:23
Posty: 12
Post 
krzysiek pisze:
modulo pisze:
wrob pisze:
Odwrotnie - najpierw przywrocenie baz - potem instalacja baz model - inaczej nie zobaczysz ich na liscie w handlu


Wrob jesteś moim mistrzem:) Siedziałem nad tym tydzień bez rezultatów a to takie proste:) Teraz może ten moduł integracji zacznie działać?
Nie sądziłem że kolejność ma jakieś znaczenie:)

Dzięki wielki:)


:) fajnie że Ci zadziałało ale juz wczesniej miałeś info że wzorcowe na samym końcu na dodatek w swoim poście wcześniej gdy opisałeś procedurę jaką wykonujesz to jej kolejność była dokładnie taka jak powinna być - zwróć uwagę, ze na samym koncu wipsałeś instalacje bazy wzorcowej - czyżbyś opis przypadkowo podał poprawnie a robił to inaczej?? :)




Faktycznie masz rację. Napisane było dobrze.
Widzisz problem w tym że jestem świeży w tych sprawach. Kiedy pisałem o bazach wzorcowych to miałem na myśli bazy modelowe.
Dopiero z kolejnym postem skojarzyłem że bazy wzorcowe instaluje się z płytki.
Wcześniej też instalowałem ale w niepoprawnej kolejności. Najpierw wzorce a później dane. Takie wariantu jak do tej pory nie przerobiłem. Zasugerowałem się innym wątkiem gdzie były opisane konta SSDBAdmin i SSDBUser. Myślałem że to z nimi jest problem.

Tak czy inaczej dzięki.

Trochę to trwało ale forum mi pomogło. Sam bym nie ruszył z tematem.
Przyznaje że trochę się zamotałem.

Nie moja działka i tyle:) Staram się trzymać od tego jak najdalej:)

Pozdrawiam raz jeszcze i wielkie dzięki za okazania pomocy.


2009-12-08, 16:01
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert

Rejestracja: 2008-07-03, 15:02
Posty: 632
Pomógł: 38
Post 
krzysiek pisze:
bardzo sie rozpisałeś i w sumie nie czytałem dokładnie ale czy po odtworzeniu bazy z backupu instalujesz bazę wzorcową? bo bez tego nie zobaczysz bazy odtworzonej na liście dostepnych do dołączenia


Jeżeli kopia bazy była zrobiona na tym samym serwerze na którym jest odtwarzana to nie trzeba stawiać bazy modelowej.


2009-12-15, 15:21
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-12-11, 23:18
Posty: 1942
Pomógł: 49
Post 
napisane jest " zainstalowałem sobie serwer SQL i tam odtwarzam bazy" to chyba nie na tym samym gdzie wcześniej chodziły :) aczkolwiek informacja jest prawdziwa J


2009-12-15, 15:31
Wyświetl profil

Rejestracja: 2009-12-07, 11:23
Posty: 12
Post 
krzysiek pisze:
napisane jest " zainstalowałem sobie serwer SQL i tam odtwarzam bazy" to chyba nie na tym samym gdzie wcześniej chodziły :) aczkolwiek informacja jest prawdziwa J


Spokojnie. Robiłem to na niezależnym sprzęcie.
Potrzeba mi jest środowiska testowego.


2009-12-16, 10:43
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
Cytuj:
Potrzeba mi jest środowiska testowego.


Mistrzu Yoda - odnalazles sie - niech moc bedzie z Toba :-D


2009-12-16, 11:28
Wyświetl profil

Rejestracja: 2010-01-31, 10:26
Posty: 13
Post 
wrob pisze:
Odwrotnie - najpierw przywrocenie baz - potem instalacja baz model - inaczej nie zobaczysz ich na liscie w handlu


Witam
podepnę się pod temat. Czeka mnie przejście z sql2000 na 2008 oraz instalacja FKF2010 i restore baz z FKF 2009

Żeby nie przeciągać :
Wiem że nie można przejść z 2000 na 2008 tylko trzeba przejść przez 2005 czy dobrze myślę. Będe miał tylko SQL 2008 czy to wystarczy - oprócz wiedzy :-|

A odnośnie Restore zrozumiałem , że odtwarzam 1. bazy np.firma 2. baze wzorcową z płytki lub z ftp (dostarczoną z FK) a co z modelową ? i następnie moduł integracji na stacji roboczej.

Będę wdzięczny za kilka zdań wyjaśnień.


2010-01-31, 10:43
Wyświetl profil
Ekspert
Ekspert
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2008-04-18, 18:52
Posty: 5169
Pomógł: 59
Post 
A czemu nie mozna przejsc z SQL2000 na 2008 ? Skad masz taka wiedze?

Baza wzorcowa i modelowa to to samo i nie odtwarzasz jej a instalujesz...

Generalnie - nie teoretyzuj na forum - najlepiej zrobi sobie jakis serwer wirtualny poinstaluj tam wszystko i pocwicz na nim cala te operacje - i jak beda konkretne pytania /utkineica na jakims etapie to je napisz tu na forum :-)

Albo zlec te operacje swojemu dystrybutorow - nie zawsze ma sens tracic kupe czasu na czynnosci ktore wykonuje sie raz w zyciu...


2010-01-31, 17:08
Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
   Podobne tematy   Autor   Odpowiedzi   Odsłony   Ostatni post 
Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Problem z migracją z Symfonia 2.0 Handel do Handel 2022.2

w Programy Handlowe

Franciszek

7

11544

2023-02-04, 10:46

rafal Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Załączniki Import paragonów z SYmfonia Handel do Symfonia Księgowość

w Programy Księgowe

mpisar

1

7897

2018-08-07, 17:33

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. Eksport dokumentów z Symfonia FK do Symfonia Handel

w Programy Księgowe

MarB

9

16640

2015-07-17, 16:22

wrob Wyświetl najnowszy post

Na tym forum nie ma nowych nieprzeczytanych postów. [HANDEL] SYMFONIA HANDEL 2.0

w Techniczne

Zenek N

1

6433

2020-04-17, 15:03

gregg Wyświetl najnowszy post



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Support forum phpbb by phpBB Assistant